Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

3. listopadu 2023

"Strašidýlko Emílek"

 

Poslední říjnový týden jsme si všichni pěkně užili. Nejprve jsme si povídali o svátcích, které si připomínáme v tuto dobu u nás i v zahraničí. Děti se zapojily do výzdoby třídy, zdobily a vydlabávaly dýně. Upekli jsme si dýňový perník a z listového těsta pavouka. Ve čtvrtek si kluci a holky přinesli různé převlečky a doplňky, zdolávali různé překážky, vědomostní úkoly, zatančili si a hlavně splnili "stezku odvahy", kterou zakončili vlastnoručním podpisem. Na závěr se dali do hledání zasloužené odměny.

Ve středu jsme se vydali do ZR na výstavu - Černí rytíři našich lesů. Paní průvodkyně poutavým vyprávěním zaujala i ty nejmenší děti. Dozvěděli jsme se o životě divokých prasat, čím se živí, kdo je vůdcem, kdo je to kňour, bachyně a mláděti, že se říká sele. Všichni obdivovali preparáty, trofeje i historické zbraně. Nejvíce se ale líbila mláďata. A jak povídal Jony, hned by si takové roztomilé selátko přál domů do "terária."

Mimo jiné jsme ještě oslavili narozeniny Ninušky, pouštěli jsme draky a zapojili se do hrabání listí na zahradě.

 

Příští týden mohou starší děti využít nabídky a jet společně s dětmi ze ZŠ na divadelní představení "Hajany" v N.M. Info na nástěnce.

A jak jsme si to hezky užili, můžete vidět ve fotogalerii.

 

 

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email