Rozcestník

Velikost textu:

Aktuality MŠ

15. října 2023

"Barevný podzim"

 

V pondělí odpoledne podzimní sluníčko pomáhalo rodičům a dětem při plnění úkolů na společné akci "Podzimní stezka." Malí školáci si mohli vyzkoušet mimo jiné i netradiční úkoly, např. hledání brambor v záhonu, oškrabávání, skákání v pytli, malování kaštanů, poznávání podle hmatu různé přírodniny aj. Na závěr jsme si všichni zahráli oblíbené pohybové hry, vytvořili spirálu z dýní a jiných přírodnin. Ochutnali jsme šípkový čaj a dobrůtky a ovoce od maminek. Moc děkujeme všem za přinesené občerstvení i dýně na výzdobu.

V úterý si děti povídaly se zdravotnicí jak pečovat o zoubky, vyzkoušely si správné držení kartáčku a techniku čištění zoubků. Za odměnu si jej potom mohly odnést domů.

Ve čtvrtek jsme se těšili na výlet do "Dýňového světa." I když nám počasí příliš nepřálo, i tak jsme si ho užili. Dětem se líbily labyrinty a cestičky z dýní, lezení na stohy slámy, tvoření z dýní. Nejvíce se ale klukům a holčičkám líbilo vybírání a nakupování dýní za penízky, které všichni dostali od rodičů na výlet.

Týden jsme zakončili vycházkou na zahradu k rodičům Týnky. Podívali jsme se a nakrmili malá jehňátka. Děti se proběhly "v lese" mezi stromečky a vybraly vánoční stromeček do třídy i domů.

V úterý se chystáme do knihovny v Novém Městě. Bližší info na nástěnce.

Foto z akcí viz fotogalerie.

 

 

 

Menu:

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Řečice, příspěvková organizace


Řečice 93, p.Radešínská Svratka, 592 33
okres Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina

E-mail : skola@obecreci­ce.cz

Datová schránka :

ID schránky: diamb67


Telefon : 566 673 250 (ZŠ)
Telefon : 566 673 240 (MŠ)

IČ: 708 69 006

Aktuality na email